Akční nabídka

  • Nejprodávanější ATV vyvážečka v ČR a SR
  • Lze zakoupit samostatnou hydraulickou ruku
  • Nosnost až 2 000 kg !!
  • Dosah hydraulické ruky 3,2 m !!
  • Vyrobeno v Estonsku !!!
Skladem
  • Extrémní odolnost, nosnost 1 000 kg
  • Pozinkovaná konstrukce a ložná plocha.
  • převoz široké škály materiálů
  • bezkonkurenční prostupnost terénem

Reklamní banner

Články o čtyřkolkách a příslušenství

Výroba vozíku za čtyřkolku

Výroba vlastního vozíku za čtyřkolku

Na českém a slovenském trhu je v současné době nabízeno mnoho různých druhů vozíků pro pracovní čtyřkolky. K dostání jsou vozíky vyklápěcí, jednonápravové, s výkyvnými nápravy, celokovové nebo částečně plastové atd. (představu o nabízených vozících za čtyřkolky si můžete udělat „zde“: www.vozikyzactyrkolky.cz)

Nicméně jak už z naší „česko-slovenské“ kutilské povahy vyplývá, rádi si ledacos vyrobíme sami. Ne snad proto, že bychom neměli dostatek peněz si koupit již hotový vozík za čtyřkolku, ale zejména proto, že vždy vymyslíme něco navíc. Proč si tedy vozík za čtyřkolku nevyrobit.

Co si před započetím výroby vozíku za čtyřkolku ujasnit a na co si dát pozor?

Účel a nosnost nákladního vozíku za čtyřkolku

Budete vozík používat na běžné práce kolem domu na zahradě nebo s ním chcete vyrazit i do lesa pro dřevo na topení, nebo se dokonce přibližováním dřeva za pomoci pracovní čtyřkolky a vozíku za čtyřkolku s hydraulickou rukou živit? Hmotnost a nosnost vozíku jsou dalšími velice důležitými aspekty, které jsou těsně spjaty s výkonem a hmotností Vaší pracovní čtyřkolky (Pokud zatím žádnou nevlastníte a koupi zvažujete, rádi Vám s výběrem pomůžeme osobně na adrese naší provozovny nebo si můžete vybrat z naší nabídky online.

Obecně platí, že na hobby používání při práci kolem domu a na zahradě je dostačující jednonápravový vozík. Pro použití v těžším terénu a v lese při práci se dřevem je nezbytné mít vozík vybaven výkyvnými dvounápravami. Pokud je navíc osadíte nízkotlakými terénními pneumatikami, znásobíte tak terénní a svahovou dostupnost celé soupravy pracovní čtyřkolka – vozík. (tyto pneumatiky a náboje náprav můžete zakoupit v našem „e-shopu“.

Rozměry vozíku

Samozřejmě lze v kombinaci se čtyřkolkou používat i obyčejný vozík určený pro automobily, ovšem šířka celé soupravy je poté příliš velká a tím se připravíte o jednu z největších výhod pracovní čtyřkolky. Pokud se týká vozíku za čtyřkolku, který bude sloužit jako vyvážečka dřeva za čtyřkolku, je vhodné zkonstruovat podvozek tak, aby jej bylo možné roztahovat a stahovat dle délky převážených výřezů dřeva.

Pokud už se pro výrobu vozíku za čtyřkolku rozhodnete, je velice vhodné jej vybavit otočným závěsným zařízením (pokud v kopci převrátíte vozík, toto závěsné zařízení zabrání současnému převrácení čtyřkolky).

Nikomu výrobu vozíku za čtyřkolku nerozmlouváme, je pouze na Vás si spočítat zda se vám to vyplatí. Každopádně doma vyrobený vozík nelze používat legálně pro provoz na veřejných komunikacích. „U našich vozíků“ toto možné je, díky CE certifikátu a možnosti sjednání levného povinného ručení.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně našeho sortimentu, tak neváhejte a ozvěte se nám pomocí formuláře níže – rádi Vám poradíme!

Prodávané značky

JPJ Forest Vahva Jussi Vares